?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
події останніх тижнів
афа
logvynenko
Нещодавно помер  alesha_kiev
з ним я спілкувався усього кілька разів десь в коментах.
Трохи раніше помер Анатолій Перепадя.
з ним також я спілкувався усього декілька разів по телефону, беручи коментар..

об'єднує ці дві смерті те, що обох збила машина, коли ті їхали на велосипеді..

і чіпає мене це не тільки тому, що цих людей принаймні віртуально я знав..
чіпає мене це тому, що я намагаюсь їздити по києву виключно на велосипеді.
виключно - не виходить. іноді або треба щось дуже важке везти, або незадовільне самопочуття.
але на роботу (нивки-либідська) я добираюся навіть швидше, аніж на метро і тим більше, іншим громадським транспортом.

давайте зробимо показовий велопробіг в пам'ять жертв алкоголіків, дебілів, мажорів за кермом?..

кілька тижнів тому стою на світлофорі - під'їжджає лєксус. опускається вікно і хлопець мого віку - "ну чё? наперегонки?" І аж сяє. "Пограємо на пєрєгонкі, коли ти сам заробиш на машину, а не у папи клянчіть будеш" - сказав я йому. Його це так обурило, що він не зміг вимовити більше жодного слова.

Мене бісить в українцях те, що машини вони купують виключно для понтів. Я в годину пік доїжджаю до будь-якої точки міста швидше ніж лєксуси різні, але я собі не можу уявити їхніх власників на велосипедах. А ви можете?
Колись nessa_flame казала - запам'яталось - "Україна зміниться, коли люди перестануть купувати речі для понтів, а почнуть купувати для зручності".

Страшно бісить, коли пишуть - ой, мені б отаку красіву машину, ой, як я її хочу, кінчить можна. А нафіга? Такі машини коштують, як маленькі театри, як каже Місько Барбара. Продай машину - купи театр. А їх в україні так мало...

Я ловлю кайф, коли обганяю порші та ферарі, залишаючи їх в заторі навіки стояти ))
до речі, раніше не помічав, що в києві є стільки ФЕРАРІ-в.


  • 1
ви не пробували об'їжджати затори по тротуарах?!!!!!! подумай, що буде, якщо ти їхатимеш свої 20 км-год за 15 см до моєї машини, а я відкрию двері, щоби висадити пасажира? чомусь завжди в таких випадках підарас - водій автівки, але я от думаю, що хтось інший. Я мовчу про те, що коли затор раптово починає рухатися - якесь авто обов'язково поїде трошки правіше, а не всі ідеально прямо, якщо там внадишся ти - то знову ж таки підарасом буде водій. і коли отакий жвавий велосипедик шпортається і дряпає машинку за 30 тис уо, і водій в примусовому порядку збиває з нього компенсацію - то знову ж таки підарас- злий водій, а бідних велосипедиків утискають.
насправді всі хто виїхали на дорогу - мусять дотримуватися ПДР, і велосипедисти - не виняток. То нащо ж ти так безглуздо порушуєш?

1. вчи правила дорожнього руху. не мають права їздити по тротуару велосипеди, мопеди.
2. я не їжджу 20 км за годину в заторі.
3. "чомусь завжди в таких випадках підарас - водій автівки, але я от думаю, що хтось інший." тому що пункт 1 - вчи правила дорожнього руху)
якщо ти їдеш по 4 смузі - ти ж не кажеш - якого біса вони їдуть по 1, 2, 3? вони їдуть, бо там їхні смуги, так само, як і місце велосипедиста під брівкою. У водія, якщо він не підарас, є дзеркало таке збоку машини) знаєш для чого воно?)

я ще жодного разу не порушив правил дорожнього руху:)

в ряду може їхати тіко один (1)транспортний засіб, так що не треба :)) да, не мають права їздити про тротуарах, але і ставати в ряд де ще хтось стоїть тоже не мають. тому вчи пдр сам :)) тобто, якщо ти наламуєшся стояти в заторі - то май хоч усвідомлення, що ти чиниш порушення, і ставиш під загрозу своє життя і совість, свободу та майно водіїв. тому і кажу - протестували би проти того, що велодоріжок нема.
ну і про дзеркало - якого біса в правому ряду дивитися в праве дзеркало, якщо правіше за тебе вже ні кого не мусить бути.

стоячи в лісі і відкриваючи двері - треба дивитись в дзеркало - там може йти кобила)

невже це так важко?

велосипед може їхати за 20 см від брівки - ти ніколи не помічала, що перший ряд завжди більший за усі інші? це не для того, щоб на ньому бики паркувались )

на мосту патона - і в багатьох інших місцях - ряди рівнозначні. і мм не хочеться тебе розстроювати, але в багатьох місцях знову ж таки в правому ряду навіть розмітка є для паркування. кобила то канешно да, протів кобили ніпапрьош =))))))))
я їздила на скутері якийсь час, я добре знаю скільки в нас хамовитих водіїв. але повір - порушують правила і хамлять на дорозі скутери і ровери зовсім не рідше. тому доцільніше пропагувати культуру водіння як таку, аніж кричати шо всі хто за кермом - підараси, а хто на ровері той граф монте крісто.

тю, на мосту патона я б так не поїхав, взагалі на мосту навряд так поїхав би)

але велосипедист не зіб'є лєксуса;)

отже велосипедистів треба більше захищати. от і все.

акція не буде "проти автівок", розумієш? акція буде проти мажорів і лохів за ними.

Лікбез на тему ПДР =)

витяги із Постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 «Про Правила дорожнього руху» (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 16 (16-2005-п) від 06.01.2005, № 538 (538-2005-п) від 30.06.2005, № 263 (263-2007-п) від 21.02.2007 та № 879 (879-2007-п) від 27.06.2007)

Питання 1: «якщо він виїхав на дорогу - то їде по центру ряда, як транспортний засіб»

Пункт 11. РОЗТАШУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ НА ДОРОЗІ

11.14. Рух по проїзній частині на велосипедах, мопедах, гужових возах (санях) і вершникам дозволяється лише в один ряд по правій крайній смузі якомога правіше, за винятком випадків, коли виконується об'їзд.

Питання 2: «я їду в крайньому правому, а цей мальчік їде швидше, наздоганяє мене і втулюється в ті пів метри справа»

Пункт 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.10. Терміни, що наведені у цих Правилах, мають таке значення:

узбіччя - виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, який прилягає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні та не призначений для руху транспортних засобів, крім випадків, передбачених цими Правилами. Узбіччя може використовуватися для зупинки і стоянки транспортних засобів, руху пішоходів, мопедів, велосипедів (за відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у разі неможливості пересуватися по них), гужових возів (саней);

Питання 3: «якого біса в правому ряду дивитися в праве дзеркало, якщо правіше за тебе вже ні кого не мусить бути»

Пункт 10. ПОЧАТОК РУХУ ТА ЗМІНА ЙОГО НАПРЯМКУ

10.1. Перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.

10.2. Виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів, місць стоянки, автозаправних станцій та інших прилеглих територій, водій повинен перед проїзною частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам, що рухаються по ній, а з'їжджаючи з дороги - велосипедистам і пішоходам, напрямок руху яких він перетинає.

Пункт 16. ПРОЇЗД ПЕРЕХРЕСТЬ

16.2. На регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає, а також велосипедистам, які рухаються прямо в попутному напрямку.

Re: Лікбез на тему ПДР =)

Жень, здається мені, що на патона ряди рівнозначні і нема там узбічча. це раз. два - якомога правіше по правій смузі - це значить що по другій смузі їм їздити не можна. це не значить, що вони можуть їхати по правій смузі правіше, ніж авто, яке їде в тій-таки смузі, поруч з тим автом. а про початок руху та зміну напрямків - це питання філософське: тобто водій мусить переконатися сто разів, а велосепедист не мусить поглянути що попереду нього і пригальмувати? мусять обоє. я ніколи різко не звертаю чи несподіванно не відкриваю двері. а ексцеси ставалися. так що я думаю, перший обов'язок не втикати - для того, для кого це небезпечно.
всі ці речі не стосуються випадку з Льошею чи з перекладачем, котрих збили. я тільки за те, щоби ті водії, які їздять не по-правилах сиділи в тюрмах. так само, як і велосипедисти, які їздять не по правилах. але в ваших акціях я бачу непрховану агресію до ВСІХ водіїв. Це все одно, що всі водії поклянуться виходити з машини і на місці бити морду кожному роверисту, який не показав маневр, виїхав в ряд, де йому їхати не можна, поїхав на червоне, не має габарита чи ще багато-багато всього, чим більшість із них створює небезпеку собі і іншим. тоді постраждалих велосипедистів було б значно більше, ніж зараз.
а чувака, який десь в дворі машини невідомо навіть чиї, котрі просто там стоять, поливає розчинником фарби, я б сама пару годин вимочила в розчиннику фарби.
Якщо ти далі хочеш говорити на цю тему - валкам до аськи, тут вже дуууууже велика гілка виросла.

їхати по тротуарах на велосипеді в принципі якраз і заборонено ПДР

смішно взагалі читати про подряпини на машинах за 30 тис уо, які застраховані і лагодять ті подряпини легко як два пальці об асфальт.

смішно, бо такі випадки ПООДИНИЧНІ, як самі велосипедисти в 4-мільйонному місті.

не у всіх є страховка, в нас обов'язкова тільки цивілка. і якщо ти мав справу з страховими, то добре знаєш, що вибити з них будь-які кошти - то як черепом об асфальт щомінімум ))

ставати в ряд, де вже є транспортний засіб, теж не можна.

мати машину за 30 тис уо і не оформити повноцінну страховку - оце вже ЖЛОБСТВО )))

про вибити кошти - нінада, викликаєш ДАІ, оформлюєш пригоду і вперед.

ну от спробуйте, якщо ви справді вірите, що зі страховими так все просто. коли зазнаєте збитків на пару сотень баксів, а вам відшкодують триста гривень - тоді і поговоримо.
а деякі люди, між іншим, на машину за 30 тис уо роками складають кошти, або виплачують за неї кабальний кредит. а каско коштує не так і мало, якщо ви про це беретеся говорити - мали б знати.

ну до чого тут велосипедисти?:)
обираєш іншу страхову компанію - і вперед)
кілька друзів запросто брали з них гроші, без усіляких траблів:)

то страхуйтеся правильно - у хороших страховиків і спеціально від подряпин! сплачуйте щомісяця 500 баксів і буде ваша машина в шоколаді )))

до речі, я сама з тих "деяких людей", які "на машину за 30 тис уо роками складають кошти". правда, у нас не кредит, а лізинг :) і не за 30 тис, а за 20. так що Я ВСЕ ЗНАЮ :))))

просто я можу поставити себе на місце велосипедиста (активно каталася донедавна, їздила на роботу), а Ви - ні.

отакий когнітивний дисонанс.

(Deleted comment)
(Deleted comment)
  • 1